آموزش زبان فرانسه

یادگیری زبان فرانسه از نگاه موسسه آموزش عالی گفتگو بسیار مهم و استراتژیک است.

زبان فرانسوی یا زبان فرانسه یکی از زبان‌های رومی است که این زبان  به وسیلهٔ ۱۳۶ میلیون نفر در سراسر جهان به عنوان زبان مادری گویش دارد . درحدود ۱۹۰ میلیون نفر،زبان  فرانسوی را به عنوان زبان دوم صحبت می‌کنند. اکثر گویش‌کنندگان بومی این زبان درکشور فرانسه‌اند، که مبدأ این زبان می باشد . بقیهٔ گویش‌کنندگان به طور عمده در کانادا، به ‌ویژه کبک ، نیو برانزویک و اونتاریو و نیز بلژیک، سوییس، لوکزامبورگ و مناطقی در ایالت مینآمریکا و لوییزیانا وجود دارند.

یکی از رموز موفقیت دپارتمان آموزش زبان فرانسه موسسه گفتگو (آموزشگاه زبان فرانسه )رویکرد علمی و فرهنگی بسیار مهم در زمینه آموزش زبان فرانسه به فارسی زبانان و همچنین آماده سازی اساتید با جدید‌ترین و کارآمد‌ترین روش های تدریس می باشد . استفاده از منابع روز دنیا و متد آموزشی زبان فرانسه جدید از کاملترین روش های آموزشی زبان فرانسه منطبق با فرهنگ زبان شناسی فارغ التحصیلان ایرانی می باشد.

دپارتمان آموزش زبان فرانسه موسسه گفتگو  (آموزشگاه زبان فرانسه )میزبان تمامی علاقمندانی است که می‌خواهند یادگیری زبان فرانسه را آغاز نمایند  و با فرهنگ این کشور آشنایی پیدا کنند و دانسته‌های خود را در این زمینه ارتقا دهند. آموزشگاه زبان فرانسه گفتگو سعی می کند بر پایه روشی مکالمه محور و با استفاده  از منابع کمک آموزشی از قبیل مجلات، روزنامه‌ها و کتاب‌های داستان مهارت زبان آموزان را در امر مکالمه و یادگیری گرامر زبان فرانسه  و واژگان زبان فرانسه را  قوت بخشیده و آنان را برای آزمون‌های بین المللی زبان فرانسه  آماده نماید.

آموزش زبان فرانسه درآموزشگاه زبان فرانسه

آموزش زبان فرانسه در موسسه آموزش عالی گفتگو  در سطح  بزرگسالان برگزار می گردد .

کلاسهای مکالمه زبان فرانسه

  1. کلاس زبان فرانسه مبتدی debutant
  2. کلاس زبان فرانسه متوسط intermediaire
  3. کلاس زبان فرانسه پیشرفته avancé

سیستم آمورشی موسسه گفتگو

در سیستم آموزش زبان فرانسه تاکید بر هر ۴ مهارت اصلی مکالمه ، گرامر ، دیکته ،آواشناسی (آموزشگاه زبان فرانسه) دارد.

تسلط کامل این ۴ مهارت زبان فرانسه کمک بسیاری به زبان آموز می کند که خود را به ابزار کار آمد در زبان فرانسه مجهز نماید .

سیستم آموزش زبان فرانسه موسسه گفتگو  با متد روز دنیا مطا بقت دارد و زبان آموز را برای سنجش بین المللی و جهانی آماده می نماید .

آموزشگاه زبان فرانسه – کلاس زبان فرانسه – موسسه زبان فرانسه – کلاس فشرده زبان فرانسه – کلاس مکالمه زبان فرانسه – آموزشگاه زبان فرانسه در تهران

دوره های زبان فرانسه

چرا زبان فرانسه را به عنوان زبان دوم فرا بگیریم

آموزش زبان فرانسه که جزء گروه زبانهای هند و اروپایی و از شاخه لاتین آنها می باشد. یادآوری می شود که حدود ۲۲۰ میلیون نفر در جهان به این زبان تسلط کامل دارند . این زبان (زبان فرانسه )بیش از آنکه در کشور خود تکلم شود در خارج از مرزهای خود تکلم می شود . بنا به آمار انتشار شده توسط  وزارت فرهنگ کشور فرانسه  هر ساله ۸ درصد نیز به این تعداد اضافه می شوند و مهم ترین  دلیل آن نیز هزینه ای است که دولت فرانسه همه ساله متقبل گشته تا این زبان میان زبانهای رسمی سازمان ملل باقی بماند.

نکته مهم اینکه  زبان فرانسه جزء اصلی ترین زبان گسترش علم دانش بین المللی نیز است . زبانی است که بیشترین دانشمندان جهان را در خود دارد. توانایی ایجاد ترکیبات جدید در زبان فرانسه  به قدری گسترده است که از آن به عنوان تنها زبان با قابلیت تکثیر در تولید واژه ها نیز نام برده می شود . علاوه بر کشور فرانسه زبان فرانسوی در سایر کشور ها نیز به عنوان زبان اصلی استفاده می شود ، در کشورهای بلژیک، کانادا، لوکزامبورگ، سوییس و ۵۱ کشور دیگر که بیشتر آنها در قاره آفریقا قرار دارند، جزء زبانهای رسمی است.

،زبان فرانسه  زبان نوابغ و فرهیختگان تلقی می شود . در کشور ما نیز  از زمان های گذشته، توجه و آموزش زبان فرانسه  محبوبیت فراوانی نزد اساتید زبان فرانسه و دانش پذیران داشته است.

موسسه آموزش عالی آزاد گفتگو(آموزشگاه زبان فرانسه)  در راستای گسترش و آموزش زبان فرانسه برای ایجاد رابطه ی فرهنگی این زبان با زبان فارسی فعالیت خود را با گام هایی محکم آغاز کرده است و امیدوار یم تا بتوانیم در امر آموزش زبان فرانسه در ایران پیشرو باشیم  .

برخی از ویژگی های زبان فرانسه

بر اساس الفبای لاتین است و بیست و شش حرف ساده دارد .

افزون بر حرف های ساده حرف ترکیبی و حرف های زبر نشانه دار< ѐ  î ï  ô û é ê â à> نیز در نوشتار این زبان

آموزشگاه زبان فرانسه – کلاس زبان فرانسه – موسسه زبان فرانسه – کلاس فشرده زبان فرانسه – کلاس مکالمه زبان فرانسه – آموزشگاه زبان فرانسه در تهران به کار می روند .

آموزشگاه زبان فرانسه – کلاس زبان فرانسه – موسسه زبان فرانسه

 گروه زبان فرانسوی:


france-flag

آموزشگاه زبان فرانسه

موسسه زبان فرانسه

موسسه آموزش عالی گفتگو با سالها تجربه و با همکاری اساتید مجرب در زمینه آموزش زبان فرانسه توانسه است تا در مدت زمان بسیار کوتاه تری نسبت به سایر موسسات کارنامه ی درخشان و موفقی را به دست آورد و با آمار قبولی ۱۰۰% موفقیت در مصاحبه و کسب نمرات بالایی در آزمون های بین المللی به یکی از مراکز تخصصی آموزش زبان فرانسه تبدیل گردد . سیستم آموزشی     زبان فرانسه در موسسه گفتگو بر پایه ی استانداردهای آموزشی اروپا و برگرفته از منابع روز از جمله ѐcho  می باشد . یکی از مهمترین دلایل تدریس این متد در کلاس های عمومی خصوصی نزدیک بودن مطالب و سیستم آموزشی این کتاب به آزمون های DELE , DALF , TCFQ  می باشد که با گذراندن دوره های کامل این کتاب آمادگی نسبتا خوبی را برای شرکت در این آزمون ها به دست می آورند .

آنچه که متد آموزش زبان فرانسهموسسه گفتگو را از ديگر متدهاي آموزشي زبان فرانسه متمايز مي‌سازد آن است كه متد آموزشگاه زبان فرانسه گفتگو همزمان بر چهار مهارت زباني تكيه داردو زبان آموز علاوه بر آنكه بعد از به پايان رساندن كتاب اول آن به راحتي قادر به صحبت كردن است، بلكه اين توانايي را نيز دارد تا نامه و يا متني را به زبان فرانسه بنويسد و يا متني نه چندان راحت را به زبان فرانسه بفهمد و مكالمات روزمره فرانسویان را با لهجه اي كاملأ صحيح بكار برد.

در متد آموزش زبان فرانسه در(موسسه آموزش عالی گفتگو ) آموزشگاه زبان فرانسه زبان آموزان هستند كه نقش اصلي را در كلاس ايفا مي كنند و اكثر فعاليت‌هاي كلاسي گروهي خواهد بود در نتيجه مهارت گفتاری زبان آموزان، روز به روز تقويت مي‌شود. ناگفته نماند كه روش آموزشي آموزشگاه زبان فرانسه گفتگو براي زبان آموزاني كه قصد مهاجرت به كشورهاي فرانسه زبان را دارند متدي بسيار تأثيرگذار است.

همچنین موسسه آموزش عالی آزاد گفتگو با مجوز رسمی از وزارت علو م و تحقیقات و فناوری اقدام به اعطای مدرک پایان دوره آموزش زبان فرانسه با مهر تائید وزارت علوم می نماید . که قابلیت ترجمه رسمی را داشته و در سطوح بین المللی یک مدرک معتبر بوده که قابلیت ارائه به دانشگاهها , شرکت ها و ارگانهای داخلی و خارجی می باشد .

آزمون های بین المللی زبان فرانسه

 دوره آمادگی آزمون DILF :

این آزمون در سطح مبتدی A1.1 قرار میگیرد و تنها در کشور فرانسه برگزار میگردد .

دوره آمادگی, DALF ,DELF :

جز مدارک رسمی زبان فرانسه می باشد که از طرف مرکز مطالعات زبان فرانسه (CIEP) به داوطلبان داده می شود و اعتبار آن دائمی است . آزمون DELF  در ۴ سطح A1,A2,B1,B2 برگزار می شود که بدیهی است برای کسب امتیاز بالاتر متقاضی باید در چهار مهارت گفتاری , شنیداری , درک مطلب , و نوشتاری مورد ارزیابی قرار گیرد .

دوره آمادگی DALF :

این آزمون مختص سطوح پیشرفته C1 , C2  می باشد . این آزمون نیز هر چهار مهارت مورد ارزیابی قرار می گیرد و برای کسب مدرک از آن داوطلب بایستی حد اقل نمره پنجاه  از صد را به دست آورد و از هر کدام از مهارت ها نمره ۵ را کسب نماید. در غیر این صورت موفق به کسب دیپلم نمی گردد. جهت مشاوره و ثبت نام در کلاس های آمادگی آزمون DALF  با دپارتمان زبان فرانسه موسسه آموزش عالی گفتگو تماس حاصل فرمائید .

دوره آمادگی آزمون DALF DAP :

این آزمون مختص کسانی است که قصد ادامه تحصیل در کشور فرانسه در هر رشته ای در مقطع لیسانس و همچنین فوق لیسانس معماری را دارند.

 دوره آمادگی آزمون TCF :

انقضای مدرک این آزمون ۲ ساله است و از ۳ بخش اجباری و ۲ بخش اختیاری تشکیل شده است. بخش های اجباری عبارتند از : درک شنیداری، گرامر و درک مطلب و ۲ بخش اختیاری صحبت کردن و نوشتن  را شامل می شود. لازم به ذکر است این آزمون مختص افرادی است که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های فرانسه را دارند. از این رو آموزشگاه زبان فرانسه گفتگو دوره های آمادگی آزمون TCF  را در موسسه برگزار می نماید . علاقه مندان جهت مشاوره یا ثبت نام در دوره های آمادگی آزمون TCF  با دپارتمان زبان فرانسه آموزشگاه زبان فرانسه گفتگو تماس حاصل فرمائید .

 دوره آمادگی آزمون TCFQ :

این آزمون مختص افرادی است که قصد مهاجرت به استان کبک به عنوان نیروی کار را دارند و از ۲ بخش اجباری شامل صحبت کردن و شنیداری و ۲ بخش اختیاری شامل درک نوشتاری و نوشتن تشکیل شده است.جهت مشاوره و ثبت نام در دوره های آمادگی آزمون TCFQ  با دپارتمان زبان فرانسه آموزشگاه زبان فرانسه گفتگو تماس حاصل فرمائید .

کلاس مکالمه زبان فرانسه

کلاس های مکالمه زبان فرانسه بصورت شش ماهه و یکساله ارائه می گردد.

آموزشگاه زبان فرانسه – کلاس زبان فرانسه – موسسه زبان فرانسه – کلاس فشرده زبان فرانسه – کلاس مکالمه زبان فرانسه – آموزشگاه زبان فرانسه در تهران

در این دوره ها با استفاده از اساتید مجرب، روش های کاربردی و نوین آموزش زبان فرانسه به علاقمندان به تدریس ارائه می شود. در این کلاس ها مدرسین با روش های مختلف تدریس جهت آموزش مهارت های چهارگانه به زبان آموزان آشنا می شوند.

داوطلبان شرکت کننده در این دوره می بایست در سطح زبانیB1 و بالاتر باشند.

C1سطح مهارت و استقلال:

زبان آموز می‌تواند در این سطح طیف وسیعی از متون سخت و طولانی‌تر را درک کند، و معنای تلویحی آنها را متوجه شوند و . می‌تواند منظور خود را سلیس و بدون جست‌وجوی آشکار عبارات، بطور بداهه بیان کند. می‌تواند از زبان به شکلی منعطف و کارآمد برای اهداف اجتماعی، دانشگاهی و حرفه‌ای استفاده کرده و نیز درباره‌‌ موضوعات پیچیده متونی روشن، با ساختاری عالی و دقیق ارائه دهد که نشان‌دهنده‌ی کاربرد کنترل شده‌ی الگوهای ساختاری، ربط‌دهنده‌ها و ابزارهای منطقی باشد.

B2سطح پیشرفته

پس از طی این دوره زبان آموز می تواند در این سطح، کلیات موضوعات عینی و انتزاعی را درک کند نظیر مباحثات فنی، تخصصی و شغلی. همچنین می تواند با مخاطب فرانسوی به راحتی و آسانی درباره طیف وسیعی از موضوعات به مکالمه زبان فرانسه بپردازد. وی می‌تواند با روانی و به سرعت تعاملی منظم را با گویشوران بومی، امکان‌پذیر می‌سازد. می‌تواند برای طیف وسیعی از موضوعات متنی روشن و دقیق ارائه دهد، و نظرگاه خود را درباره‌ی موضوعی معمولی با ارائه‌ی مزایا و معایب گزینه‌های متعدد ابراز کند.

B1سطح آستانه

زبان آموز می تواند فرانسه استاندار را به خوبی درک کند و در بیشتر موقعیت هایی که حین سفر به کشوری فرانسه زبان با آن مواجه می شود، عکس العمل مناسب نشان دهد. می تواند نظرات خود را بطور منسجم و پیوسته ابراز دارد. همچنین می تواند تجارب و رویدادها، آرزوها، امیدها و آرمانهایش را شرح دهد.

A2سطح میانی

زبان آموز می تواند در این سطح درباره کار، اطلاعات شخصی و خانوادگی، خریدکردن، تعامل زبانی داشته باشد. وی می تواند به توصیف دقیق محیط نزدیک خود بپردازد و درباره نیازها، برنامه های گذشته و آتی و نیز نقطه نظرات خود توضیحاتی را ارائه دهد.می‌تواند جملات و عباراتی را درک کند که مکرراً در ارتباط با بی‌واسطه‌ترین حوزه‌های مربوطه (مثلاً اطلاعات کاملاً اساسی شخصی و خانوادگی، خرید، موقعیت جغرافیایی منطقه‌ای، وضعیت اشتغال) استفاده می‌شوند. می‌تواند در مورد وظایف ساده و معمول که مستلزم تبادل ساده و مستقیم اطلاعات درباره‌ی مسائل آشنا و معمول است، به تبادل نظر بپردازد. می‌تواند جنبه‌های ساده‌ی پیش‌زمینه، محیط خویشاوندی، و مسائلی در حوزه‌های نیاز فوری را شرح دهد.

A1سطح مقدماتی

زبان آموز می تواند در این سطح با بهره گیری از واژگان روزانه و محاوره ای و نیز ساختارهای گرامری ساده به نیازهای زبانی اولیه خود پاسخ دهد: معرفی خود، معرفی دیگری، طرح پرسش و پاسخ گویی به سوالاتی درباره کار، محل زندگی، اموال و دارایی ها، خانواده و علاقه مندی ها.

Découverteسطح پایه

سطح پایه مختص زبان آموزانی است که بدون هیچ پیش زمینه ای، مایل به یادگیری زبان فرانسه می باشند. این سطح، پیش در آمدی بر کتاب A1 اکو تلقی شده و زبان آموزان را با اصول و مقدمات این زبان (حروف الفبا، اعداد، صرف فعل، مذکر و مونث کلمات و …) آشنا می سازد.

دوره های تخصصی مصا حبه کبک

با توجه به اینکه زبان اصلی ایالت کبک کانادا فرانسوی بوده و یکی از لازمه های اساسی در پروسه ی مهاجرت به این ایالت تسلط کامل به زبان فرانسه است از این رو آموزشگاه زبان فرانسه گفتگو اقدام به برگزاری کلاسهای آمادگی مصاحبه کبک برای زبان آموزان می نماید در این بخش میبایست الزاما تخصصی و متمرکز باشد آزمون TCF  یکی از آزمون های مهمی است که برای کسب امتیاز آن میبایست به سطح B2  زبان فرانسه دست یافت .

کلاس  بحث آزاد زبان فرانسه

کلاس بحث آزاد زبان فرانسه  که برای تقویت گفتار زبان آموزان طراحی شده است ،  هر ترم شامل ۱۰ جلسه می باشد. موضوعات بحث آزاد زبان فرانسه در هر جلسه از پیش توسط استاد تهیه گشته و زبان آموزان می توانند برای هر جلسه، خود را آماده نمایند تا بتوانند درباره موضوع مورد نظر به بحث و گفتگو بپردازند. لازم به ذکر است که کلاس بحث آزاد زبان فرانسه  ، تنها برای زبان آموزان   Intermédiare به بالا مناسب می باشد.

  • مشاوره

  • ثبت نام

سئو    هزینه سئو

سئو    بهینه سازی سایت