دپارتمان معماری

دوره های آموزشی معماری

معماری نوعی عمل خلاقانه است که مقصود آن شکل دادن به فضای زیست انسان درتمامیتش می‎باشد و گستردة آن از جوابگویی به نیازهای انسانی در پیوند با محیط و طبیعت تا بیان عواطف و اعتقادات او طیف وسیعی را در برمی‎گیرد.

در دوران معاصر افزایش روند ساخت و ساز و نیز  بازسازی ساختمان ها ، بازارکار گسترده ای را در حوزه معماری و معماری داخلی فراهم ساخته ، اما عموم دست اندرکاران و افراد شاغل در این حوزه از تخصص کافی برخوردار نبوده و فارغ التحصیلان معماری دانشگاه ها نیز به دلیل کیفیت پایین آموزش عملی ، قادر به فعالیت اجرایی در این حوزه نیستند.

درحال حاضر موسسه آموزش عالی گفتگو با مجوز رسمی از وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری با بهره گیری از کادری مجرب و فضای آموزشی مجهز دوره هاآموزش معماری , دوره معماری داخلی را برای تربیت نیروهای متخصص و حرفه ای جهت ورود به بازار کار معماری و معماری داخلی برگزار می نماید . این موسسه با ارائه دروس عملی دوره های معماری , معماری داخلی و کارگاه های اجرایی و باتکیه برتجارب اساتیدو مدرسین برتر این حوزه دوره‌های معماری و معماری داخلی را باکیفیت عالی و با نوآوری کم‌نظیری در زمینه مهارت آموزی اجرایی ارائه  می نماید.
به این ترتیب هدف رشته معماری , معماری داخلی تربیت افرادی است که براین طیف عمل خلاقانه تسلّط یافته و توان انتقام بخشی به مقتضای زیست انسانی را داشته باشند تا بدین ترتیب ابعاد کمی وشرایط کیفی زیست و رشد درجامعه فراهم گردد نقش و توانائی فارغ‌التحصیلان این رشته با توجه به آنچه گذشت و بر اساس توانایی‌ هایی که در روند آموزش معماری , آموزش معماری داخلی  کسب نموده‌اند می‌توانند در زمینه‌ های­ زیر ابقاء­ نقش­ نمایند :

1- طراحی (تک بنا یا مجموعه‌های زیستی کوچک)، از طرحهای اولیه تا مراحل اجرایی کار و طراحی اجزاء و عناصر تشکیل دهنده بنا، این زمینه از کار معمار در حقیقت وظیفه محوری او را تشکیل می‌دهند.

2- راهبری و سرپرستی دفاتر مشاور و آموزش معماری و شهرسازی

3- نظارت عمومی و عالی بر صحت انجام کار در عملیات اجرایی ساختمانی مدیریت و هماهنگی‌های اجرایی پروژه‌های معماری و شهرسازی (تا حد بناهای عمومی متوسط) و توانایی مشارکت در مدیریت اجرایی پروژه‌های معماری گسترده.

برخی از ویژگیهای متمایز موسسه آموزش عالی آزاد گفتگو در حوزه آموزش معماری و معماری داخلی عبارتند از :

  • فضای آموزشی مجهز و لابراتوار تخصصی دپارتمان معماری با تجهیزات پیشرفته و نرم افزارهای روز دنیا
  • کادر علمی مجرب دانشگاهی (اساتید خوشنام و با سابقه دانشگاهی معماری)
  • حضور مهندسین با تجربه و حرفه ای در زمینه های تخصصی (نورپردازی،جزئیات اجرایی نازک کاری و..)
  • مشاوره انفرادی در ابتدای دوره جهت تعیین توانایی ها و پتانسیل کارآموزان و ارائه برنامه اختصاصی در دپارتمان معماری
  • بازدید دوره ای از کارگاه های معماری داخلی و پروژه های اجرایی توسط اساتید
  • امکان صدور مدارک معتبر داخلی و بین المللی برای دانش پذیران دوره های معماری موسسه

اعتبار مدارک موسسه آموزش عالی گفتگو

  • در پایان دوره آموزش معماری ، مدرک رسمی ، موردتائید  وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری و دانشگاه جامع علمی کاربردی با قابلیت ترجمه  اعطا میگردد .

علاوه  بر مدرک ارائه شده  علاقمندان به اخذ  مدارک بین المللی  با  قابلیت استعلام  ،  می توانند  از مدرک موسسه ی  علمی  ،  پژوهشی ICS Academy , ACS Academy و TCKIT آلمان نیز بهره مند گردند .

  •  شرایط شرکت در دوره جامع طراحی معماری فاز دو

 حداقل داشتن مدرک کارشناسی معماری، معماری داخلی یا عمران یا گذراندن دوره جامع عالی تخصصی طراحی معماری داخلی

 مدت زمان دوره: 320 ساعت آموزشی

ترم اول

طراحی فنی ساختمان(1)

Auto CAD  کارگاهی(فاز2)

تعمیر و نگهداری ساختمان

ضوابط معماری شهرداری و مقررات ملی ساختمان

ترم دوم

طراحی فنی ساختمان(2)

تبدیل نقشه های فاز یک یه فاز دو

نرم افزار Revit

سیستم های نوین ساختمان

  

 

 

 

 

 

 

دوره جامع معماری فاز دو

JoomShaper