دپارتمان معماری داخلی

 

طراحی معماری داخلی و دکوراسیون داخلی یکی از پر اهمیت ترین کارهاست  و دوره های معماری داخلی جذاب ترین کارها در خانه و حتی خانه داری محسوب می شود به طوری که یادگیری معماری داخلی حتی در  نحوه چیدمان و رنگ ها و بازی با نور در جذابیت محیط زندگی و بر گرمای خانواده و آرامش و احساس راحتی و گاهی انسجام آن در تک تک افرادتاثیر گذار می باشد. زندگی ما پر از رنگ است و می توان با بهره گیری رنگ های گرم و شاد فضای خانه مان را هم شاد کنیم و یک نمونه از معماری اصیل ایرانی را در خانه خود ایجاد و پیاده سازی کنیم . با شرکت در دوره های معماری داخلی موسسه آموزش عالی گفتگو می توانید به یک معمار حرفه ای تبدیل شوید .

دکوراسیون داخلی

 دکوراسیون داخلی و معماری داخلی پذیرایی عنصری که در شروع باید مد نظر قرارگیرد عملکرد و نحوه استفاده از فضای داخلی است.یک چهار دیواری می تواند به عنوان اتاق خواب ، آشپزخانه ، پذیرایی ، یا دفتر کار شخص معین برای فعالیت مشخص قرار گیرد ضروری است با استفاده از عواملی چون نورپردازی و چیدمان مبلمان تقسیم گردد تا عملکرد هر یک دقیقا مشخص گردد. شکل و نظم اثاثیه می تواند همچون دیوار ها در یک فضا ی بزرگ ایجاد نوعی محصوریت کرده و الگوهای خاصی را به نمایش بگذارد. دکوراسیون داخلی و معماری داخلی پذیرایی حتی یک عنصر تنها قادر است از طریق فرم اندازه و شکل خود فضای را تحت الشعاع قرار داده و حوزه فضایی را نظم بخشد همچنین نور و الگو های تاریک و روشن آن باعت می شود تا قسمتی از فضا جلب نظر کرده و در عوض از اهمیت سایر قسمت ها کاسته شود و در نتیجه فضا از این طریق تقسیم بندی می شود. هدف اصلی از انجام دکوراسیون داخلی و معماری داخلی بالا بردن زیبا سازی فیزیکی و هماهنگی آن با احساسات درونی انسان میباشد که جز با تاکید بر روابطی چون عاملیت و عملکرد با فرم و .. و همچنین به وسیله عناصر متعلقه و مرتبطی چون رنگ و بافت و ... میسر و مقدور نمیباشد. طراحی داخلی و معماری داخلی با بکارگیری عناصر فوق سعی در بهینه سازی فضاها و دست یابی به کارایی و کارکرد مناسب در کنار زیبایی و معانی و معناها می باشد.

معماری داخلی

معماری داخلی با ایجاد مجموعه ای از باید و نباید ها و کثرت ها و کاستی ها و قرار دادن فرم در برابرفرم و فضا هندسه در برابر طبیعت ، داخل در برابر خارج و همچنین قدرت و منطق مردانه از یک سو احساسات زنانه از سوی دیگر می کوشد ارتباط معنایی و فرمال مفهوم میبخشد.در واقع معماری داخلی به وسیله ی این ترکیب می خواهد به اهداف مورد نظر خود در طراحی فضا دست یابد. طراحی داخلی و معماری داخلی در ایجاد فضایی مطلوب و دلنشین برای افراد جامعه نقش موثر دارد.محیط مناسب یعنی فضایی که بشر در آن می تواند فرغ از فشارهای نا خواسته روانی رشد کرده و شکوفا شود و این خواسته های عقلانی و منطقی هر جامعه است. بنابر این هدف طراحی داخلی بهبودعملکرد فیزیکی و روانی و دست یابی به اصول زیبا شناسی فضای داخلی است.در این میان ، اصولی که در طراحی با هدف ایجاد فضایی معمارانه در نظر گرفته می شود.

 

برخی از ویژگیهای متمایز دوره های معماری داخلی موسسه آموزش عالی آزاد گفتگو عبارتند از :

  • فضای آموزشی مجهز و لابراتوار تخصصی دپارتمان معماری با تجهیزات پیشرفته و نرم افزارهای روز دنیا
  • کادر علمی مجرب دانشگاهی (اساتید خوشنام و با سابقه دانشگاهی معماری داخلی)
  • حضور مهندسین با تجربه و حرفه ای در زمینه های تخصصی (نورپردازی،جزئیات اجرایی نازک کاری و..)
  • مشاوره انفرادی در ابتدای دوره معماری داخلی  جهت تعیین توانایی ها و پتانسیل کارآموزان و ارائه برنامه اختصاصی معماری داخلی
  • بازدید دوره ای از کارگاه های معماری داخلی و پروژه های اجرایی توسط اساتید معماری داخلی
  • امکان صدور مدارک معتبر داخلی و بین المللی برای دانش پذیران دوره های معماری داخلی موسسه آموزش عالی گفتگو

اعتبار مدارک موسسه آموزش عالی گفتگو

  • در پایان  دوره معماری داخلی  ، مدرک رسمی ، موردتائید  وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری و دانشگاه جامع علمی کاربردی با قابلیت ترجمه به دانش پذیران دوره های معماری موسسه گفتگو اعطا میگردد .

علاوه  بر مدرک ارائه شده  علاقمندان به اخذ  مدارک بین المللی  با  قابلیت استعلام  ،  می توانند  از مدرک موسسه ی  علمی  ،  پژوهشی ICS Academy , ACS Academy و TCKIT آلمان نیز بهره مند گردند .

  • شرایط شرکت در دوره های جامع طراحی معماری داخلی                 

حداقل داشتن مدرک دیپلم به بالا

  • مدت زمان دوره معماری داخلی موسسه گفتگو :480 ساعت آموزشی می باشد

ترم اول

مبانی طراحی معماری داخلی

ترسیم فنی در معماری داخلی

طراحی به کمک اتو کد , معماری داخلی

کارگاه طراحی داخلی-مقدماتی

پروژه پایان ترم مسکونی

ترم دوم

کاربرد مصالح نوین در معماری داخلی

سبک شناسی معماری داخلی

3DMAX مقدماتی

کارگاه دکور و تزئینات

پروژه پایان ترم غیر مسکونی

ترم سوم

 

طراحی نورپردازی

متره و برآورد پروژه

3DMAX پیشرفته

کارگاه طراحی داخلی-پیشرفته

کارآموزی و گزارش نهایی معماری داخلی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

معماری داخلی

JoomShaper